Kinnisvara müümine

Kinnisvara müügiteenus

Jutustan sulle loo reaalsest olukorrast, mis juhtus veidi aega tagasi ühe minu kolleegi kliendiga. Kristiina valmistus ostma uusarendusse korterit, mis oli valmimas poole aasta pärast. 6 kuud on piisavalt pikk aeg korteri müümiseks ning ta otsustas maakleriteenuse kasutamise asemel müügiga ise tegeleda. Intresside ja objektide arvu tõusu tõttu ei läinud müük sujuvalt. Makse uue korteri jaoks oli vaja teha juba kuu pärast. Lõpuks oli omanik sunnitud korteri müüma 8 000 € alla turuhinna, et tasuda enda uue korteri sissemaks. Kui ta oleks teinud õigeaegselt otsuse kasutada maakleriteenust, oleks ta korteri eest oluliselt suurema summa saanud. Lisaks oleks maakleritasu ja korteri sissemaksu tasumise järel raha veel ülegi jäänud.

Taoliste olukordade vältimiseks oleks mõistlik usaldada oma kinnisvara müümine kinnisvaramaaklerile. Jah, maaklerid on erinevad, mistõttu tasuks vestelda ja tutvuda mitmega. Niimoodi õnnestub valida välja just see, kellega tekib kõige parem klapp ja kelle hinnakiri kõige rohkem sümpatiseerib. Kindlasti tasuks analüüsida, mis eristab valitud maaklerit teistest ja milline on klientide tagasiside. Loe minu kirjutatud artiklist lähemalt, kuidas endale kinnisvaramaaklerit valida. Lisan siia alla, mismoodi mina kinnisvara müün, et saada kiireid ja häid tulemusi.

Kinnisvara müügiprotsess

1. Tutvumine

Kohtume sinu korteris või majas. Saame omavahel tuttavaks ja kuulan ära kõik müügiga seonduvad soovid ja vajadused. Selleks hetkeks olen eelnevalt saadud infole tuginedes koostanud mitmeleheküljelise müügianalüüsi, kus on olemas info piirkonnas tehtud tehingute, hetkel müügis olevate sarnaste objektide ning müügikomisjoni indikatiivse hinna kohta.

Annan soovitusi ja näpunäited, kuidas saada kätte maksimaalne hind kinnisvara müümisel.

2. Dokumentatsiooni kontroll

Kui dokumentatsioonis esineb puudusi, saan enda tutvuste kaudu aidata need likvideerida.

3. Pildi- ja videomaterjali loomine

Kinnisvara pildistamine toimub sellele spetsialiseerunud fotograafi tellimisega. Fotograaf teeb atraktiivsed pildid ja droonipildid, mis aitavad sinu kinnisvaral teistest eristuda. Samuti teen ka korterit tutvustava videotuuri, mida hiljem turunduses kasutada saame.

4. Kinnisvaraportaali lisamine

Koostan kuulutuste jaoks põhjalikud sisutekstid ja avaldan kuulutuse kõigis suuremates kinnisvaraportaalides.

Kinnisvaraportaali turundus toimub mul läbimõeldud müügistrateegia järgi. Ma tagan selle, et korteri kuulutus oleks pidevalt uudne ja otsingutes hästi leitav.

5. Turundus

Turundan korterit kõikides sotsiaalmeedia kanalites, kasutades selleks erinevaid võimalikke kaasaegseid ja uuenduslikke lahendusi, mida konkurendid veel ei valda.

Tuletan meelde, et Facebooki ja Instagrami reklaamide loomine kinnisvara müümiseks läheb oma ala professionaalide kätesse, kelle jaoks on siinkohal tegu igapäevase tööga ja kirega.

Koostan ka emaili oma kliendibaasile ja personaalsesse emaililisti (pea 1000 kontakti), kus on ostjad kes on huvitatud mitteavalikest pakkumistest

6. Tegelen kõikide päringutega

Tegelen kõikide klientidega. Vastuse saavad KÕIK päringud.

7. Virtuaalne korteri näitamine

Viin läbi virtuaalseid kliendipäevi. Selliselt saan ma olla kindel, et müügikinnisvara näevad ka need, kes kohale tulla ei soovi. Samuti jääb korteri tutvustusvideo (või maja tutvustusvideo) hiljem ka ringlusesse.

8. Kohtumised huvilistega

Kohtun klientidega neile sobival ajal (hommikul, õhtul, nädalavahetustel) ja abistan kõigis küsimustes tehingu läbiviimisel, alates näitamisest kuni notariaalse lepingu sõlmimise ja kinnisvara üleandmiseni.

9. Vajadusel abi finatseeringu leidmisel

Aitan ostjal vajadusel leida sobiva finantseerimislahenduse.

10. Hoian teid alati infoga kursis

Annan tagasisidet oma tegevuste kohta (huviliste arv, näitamiste arv, klientide tagasiside jms). Teen seda iganädalaselt ja lihtsalt, et saaksid ülevaate sellest, milline turundustegevus on kõige sobivam.

11. Ostu-müügilepingu koostamine

Ostu-müügilepingu koostan notariga koostöös (saadan vajaliku info, vajadusel panen paika notari külastuse, suhtlen notariga ja teen kindlaks, et kõik on juriidiliselt korrektne jms)

12. Ostu-müügilepingu sõlmimine

Pärast notarit aitan kokkulepitud ajaks vormistada objekti üleandmise-vastuvõtmise akti ning olen vajadusel olemas ka pärast tehingu toimumist.

13. Tähistame!

Tasu

Kinnisvaramaakleri tasu müügi puhul sisaldab erinevaid tegevusi ja teenuseid, mis aitavad müüjatel või ostjatel kinnisvara tehingut sujuvalt läbi viia.

Need tegevused ja teenused võivad varieeruda sõltuvalt konkreetsest kinnisvaramaaklerist ja kokkuleppest kliendiga, kuid järgnevad on tavalised tegevused, mis võivad sisalduda maakleritasus müügitehingu puhul: kinnisvara hinnastamine, kinnisvara turundamine, pildi- ja videomaterjali loomine, objekti turundamine kõikides sotsiaalmeedia kanalites, põhjaliku ja läbimõeldud  kuulutuse loomine, kuulutuse lisamine kõikidesse suurematesse portaalidesse,  portaalides kuulutamine,  nõustamine terve protsessi vältel, virtuaalsed kliendipäevad, finantsnõustamine, tulemuste analüüs.  KÕIKIDE huviliste päringutega tegelemine NENDELE sobival ajal, olgu selleks reede õhtu või nädalavahetuse hommik. 

Need on üldised tegevused ja teenused, mis võivad sisalduda maakleritasus müügitehingu puhul. Tasu suurus sõltub sageli kinnisvara väärtusest ja kokkuleppest maakleri ja kliendi vahel. On oluline arutada maakleritasu ja sellega seotud teenuseid enne lepingu sõlmimist, et selgitada välja konkreetse maakleri tasu suurus. Loe lähemalt maakleritasu arvestamisest siit. 

Anton Vedeshin
Anton Vedeshin
Read More
We were looking to rent out a property and were struggling to find suitable candidates for over a month. However, after contacting Danek, he swiftly arranged for a professional photographer to take photos of the property and marketed it effectively, resulting in a number of interested candidates. We were incredibly impressed by your professionalism, attention to detail, and quick turnaround. We would like to thank you for your exceptional work and for going above and beyond to ensure that the property was rented out as quickly as possible. We would definitely recommend you to anyone looking for a reliable and effective real estate agent. In fact, we have already recommended you to a number of our friends and family members who are looking to rent out properties. Once again, thank you for your excellent work and we wish you all the best in your future endeavors.
William Rogers
William Rogers
Read More
When looking for an apartment in Tallinn, I reached out to many agents and owners. Most were slow to reply, or simply didn't reply at all. This was not the case with Danek. He responded almost immediately, on the same day that I inquired. He made the rental process very easy, and was helpful and informative whenever I had a question or concern. I believe Danek provided the highest level of service, and I would not hesitate to work with him again in the future. Excellent experience.
Tiffany Botha
Tiffany Botha
Read More
Danek was very proactive and helpful in our search for a place to stay. As foreigners we found that his help was great as he was able to act as a bridge between ourselves and our Estonian landlord - translating and communicating everyones needs and requirements between all of us. Danek always showed up early and spent the extra time ironing things out. Currently he still helps us with communications even though we have completed the lease signing and our business is concluded. Would definitely recommend him.
Kristofer Mäger
Kristofer Mäger
Read More
I had a fantastic experience working with Danek, an exceptional real estate agent who successfully found a tenant for my apartment. With his expertise and market knowledge, he effectively marketed the property, conducted thorough screenings, and ensured a smooth process. Danek's excellent communication and attention to detail made the entire experience stress-free. I highly recommend his services for anyone looking for a reliable and results-oriented real estate agent.
Previous
Next

Kinnisvara müümisega seonduvad küsimused ja vastused

Kinnisvara müük on protsess, mille käigus omanik otsustab oma kinnisvara, näiteks maja, korteri, krundi või äripinna, müüa teisele isikule või ettevõttele vastutasuks raha eest.

Sinu jaoks õige kinnisvaramaakleri leidmine nõuab uurimistööd. Vestle mitmete erinevate maakleritega. Kontrolli nende tausta, loe tagasisidet ning vajadusel küsi eelmiste klientide kontakte, et saaksid nendega vestelda. Loe minu kirjutatud artiklit õige maakleri leidmise kohta siit.

Loe minu tavalise kinnisvara müügiprotsessi etappide kirjeldusi siit. 

Müügihinna määramine on üks olulisemaid otsuseid kinnisvara müügi juures, kuna see võib mõjutada, kui kiiresti müük toimub ja kui edukas see on. Mõned punktid, millele tasuks tähelepanu pöörata: kinnisvara asukoht, seisukord ja unikaalsed omadused. Lisaks tuleks jälgida, mis toimub müümise hetkel ka turul üldiselt. Loe täispikka artiklit sellest, kuidas määrata müügihinda, siit.
Otsus selle kohta, kas kinnisvara müües renoveerida või mitte, sõltub mitmest tegurist. Sealhulgas on oluline, milline on kinnisvara seisukord, sinu eelarve ja kinnisvara asukoht. Loe minu kirjutatud täispikka artiklit sama teema kohta siit
Kinnisvara müügilepingu sõlmimine on oluline etapp kinnisvara müügi protsessis. See leping määratleb kõik tehinguga seotud tingimused ja kohustused nii müüja kui ka ostja jaoks. On oluline koostada selge, täpne ja juriidiliselt kehtiv müügileping, mis kaitseb nii müüjat kui ka ostjat. Kindlasti tasub enne lepingu allkirjastamist konsulteerida professionaalsete nõustajatega, et tagada kõikide tehinguga seotud aspektide korralikult reguleeritus. Siin on ülevaatlik artikkel sellest, kuidas käib kinnisvara müügilepingu sõlmimine.

Müüja vastutus varjatud puuduste korral on õiguslik kohustus, mis võib kehtida siis, kui kinnisvara müüakse ja selgub, et kinnisvaral on puudused, mida ostja ei teadnud ega pidanud teadma, kuid millest müüja oli teadlik või oleks pidanud teadma. Sellest tulenevalt võib ostjal olla õigus nõuda müüjalt hüvitist või kompensatsiooni. Loe siit, mis olukorras toimub varjatud puuduste hüvitamine.

Kinnisvara enne müüki kindlustamine ei ole seadusega kohustuslik, kuid see võib olla mõistlik ettevaatusabinõu nii müüja kui ka ostja jaoks. Kindlustuspoliis võib pakkuda kaitset ootamatute õnnetuste eest ning aidata tagada, et vara väärtus ei vähene enne müügi lõpuleviimist. Enne kindlustuse ostmist või muutmist on soovitatav konsulteerida kindlustusmaakleri või -nõustajaga, et saada teavet ja soovitusi, mis sobivad teie konkreetse olukorraga. Loe samateemalist artiklit siit. 

Jah, olen kättesaadav erakorraliste probleemide korral ja saan pakkuda abi ning nõustamist igasuguste küsimuste ja murede korral. Minuga koostööd tehes võid arvestada sellega, et iga kell on õige kell helistamiseks. Olen saadaval 16h päevas, igal nädalapäeval.

Parima turuhinna saavutamiseks teen põhjalikke turuanalüüse ja hindamisi, mis põhinevad kinnisvaraturu hetkeolukorral Tallinnas. Samuti jälgin pidevalt turu arengut ja kohandan hindu vastavalt.

Jah, saan aidata läbirääkimistel müügitingimuste üle, et tagada teie jaoks parima. Olen kogenud läbirääkija ja teen koostööd mõlema poole huvide esindamiseks.

Alustamiseks võta minuga ühendust telefoni või e-posti teel. Seejärel saame korraldada kohtumise, et arutada sinu konkreetseid soove ja vajadusi.

Kuhu ma kannan su 300 eurot?

Kui sinu saadetud vihje viib müügitehinguni, maksan sulle isiklikult 300 eurot.

Kõlab ahvatlevalt? Kliki nupule ja loe rohkem infot.