Kinnisvara üür

Korteri üürile andmine

2-toaliste ja 3-toaliste Kesklinna korterite üür Tallinnas on minu spetsiifika. Tegelen ka kõikide teiste piirkondadega, kuid selles piirkonnas on mul olemas juba väga hea kontaktibaas. Kogu protsessi juures on kõige olulisem kliendikogemus. Luban olla proaktiivsem kui mõni teine maakler või teie ise, et teie kinnisvara välja üürida. Keskmiselt toimub minu töös korteri üürimine suisa iga 3 päeva tagant.

Kasutades kindlat protsessi jõuavad sinuni vaid kontrollitud taustaga üürnikud. Lõpliku valiku nende seast teete juba Teie.

1Estate Groupi alt tegutsedes on meil portfellis ca 120 üürikorterit Tallinna erinevates piirkondades. Tänu neile on meil pidev ülevaade turust ja saame valida õige strateegia, mis kindlustab maksimaalse tulemuse, minimaalse ajaga.

Kinnisvara üür on olnud põhiliseks tegevusvaldkonnaks 5 tegutsemisaasta jooksul. Kogemust jagub ning saan lubada, et sobiliku üürniku leidmine ei ole minu jaoks midagi keerulist. 

Olles ise üüriinvestor, on mul välja kujunenud hoiak, et teen kõiki üürnike leidmiseks vajalikke tegevusi olles ise justkui omaniku rollis. Liikumapanev jõud? Põhjalikkus kõiges, mida vaja teha, et anda korter üürile. 

Väljaüürimise protsess

1. Tutvumine

Korteris kohtumine ja omavahel tuttavaks saamine. Külastuse ajal tutvustad mulle korterit ja saad ka minust parema ettekujutuse. Oluline on mõista, mis on üürileandmise eesmärk ja nõuded tulevasele üürnikule. Mina olen spetsialist, kelle missiooniks on protsessi lihtsaks ja turvaliseks tegemine. Kõik otsused on sinu.

2. Konsultatsioon ja soovitused

Jagan soovitusi tulenevalt enda turutunnetusele ja -kogemusele. Vahepeal võib pealtnäha väike asi (nt päevakardina või öökapi lisamine) olla põhjuseks, mille tagajärjel muutub korteri üürihind.

3. Kaalume koos läbi kõik võimalused

Selgitan lahti, mil moel saan pakkuda tagatisraha asemel 10-kordset vastutuskindlustust TASUTA. Just nii. Rendin platvormiga on kaetud 95% minu lepingutest.

4. Teeme korterist pildid ja videod

Pildid teeb kinnisvarafotodele spetsiliseerunud fotograaf. Kasutame ALATI ka drooni. Vastavalt vajadusele teeme stageingut, kus kasutame lilli, voodikatteid ja muid sisustuselemente. Kõike selleks, et teha eluruumide pildid hubaseks ja atraktiivseks üürnikule/ostjale.

5. Kuulutuse avalikustamine

Pärast pildistamist on korteri kuulutus juba 48h jooksul üleval. Olenemata nädalapäevast. Oma kuulutuste puhul hoian informatiivset ja professionaalset joont. Enne avalikustamist saadan kuulutuse ka sinule tutvumiseks. Võib tekkida vajadus midagi muuta või lisada. Kui sinu poolt on roheline tuli antud, siis saab korteri kuulutus avalikustatud järgmistesse kinnisvaraportaalidesse: kv.ee, city24.ee, kinnisvara24.ee.

6. Turundus

Tugev digiturunduse taust ja suunatud Facebooki reklaam (ka Instagrami reklaam) toob sinu üürikorteri teiste seast nähtavaks. Lisaks sellele läheb korteri üürikuulutus üles ka kõikidesse Facebooki kinnisvara gruppidesse, minu kodulehele ja minu sotsiaalmeedia kanalitesse.

7. Korteri näitamine huvilistele

Päringutele vastamine peab toimuma kiiresti ja efektiivselt. Minu kätte võtmete andmisel saab klient tühja korteri puhul seda näha juba tundide jooksul, kuid mitte kauem kui 24h jooksul. Elanikuga korteris lepin eelnevalt kokku kõikidele sobivaima aja. Olen kättesaadav 16 tundi päevas, 7 päeva nädalas. Seetõttu toimub minuga koostöös üürniku leidmine korterisse keskmisest kiiremini.

8. Taustakontroll

Korteri näitamine on minu jaoks ka taustakontrolli tegemise koht. Vestlen üürihuvilisega. Räägime tema taustast ja plaanidest, kolimise põhjusest, praegusest töökohast ja eelnevate üürilevõtmise kogemuste kohta. Igapäevane praktika on andnud mulle hea taju, kus isegi pealnäha eeskujuliku finantstaustaga üürnikul võib olla puudujääke teistes aspektides. See aitab ära hoida vigu üürile andmisel. Samuti vaatan üle krediiditausta ja ka ettevõtte oma kui üürnikul peaks see olema. Üle vaatame ka Google otsingu ja sotsiaalmeedia.

9. Sina valid üürniku

Lõplik valik jääb lõpuks sinu teha. Positiivse vastuse korral koostan raporti, mille edastan sulle koos mitmetasandilise taustakontrolli tulemusega.

10. Leping ja üleandmisakt

Rohelise tule järel valmistan ette lepingu ja üleandmise akti. Korteri üleandmise hetkeks on üle kantud ka esimese kuu üür. 

Olen olemas terve üüriperioodi vältel, et aidata jooksvate küsimuste või arusaamatustega. 

Tasu

Maksan sulle peale sinu aja säästmise eest.  Üüri vahendustasu suurus võib samuti varieeruda sõltuvalt piirkonnast, kinnisvaraturu tingimustest ja vahendajast. Üldiselt arvutatakse üüri vahendustasu üürniku poolt üüritava vara ühe kuu üüri suuruses. Kuid mõnel juhul võib see olla ka mitme kuu üüri suuruses.

Üüri vahendustasu suurust ja selle maksmise korda tuleks alati selgitada ja leppida kokku enne üüri tehingu lõpuleviimist. Üürnik ja maakler peaksid enne lepingu allkirjastamist selgitama välja, kui suur on vahendustasu ja kuidas see makstakse (nt kas see tasutakse ühekordse maksega või jaotatakse osade kaupa). On oluline märkida, et mõnes riigis või piirkonnas võivad olla seadused, mis reguleerivad üüri vahendustasu suurust ja selle maksmise korda, ning mõnikord võivad need olla piiratud või keelatud. Seetõttu on oluline uurida kohalikke seadusi ja määrusi, mis puudutavad üüri vahendustasu.

Eestis maksab vahendustasu üürilevõtja, mis teeb selle üürileandjale täiesti TASUTA teenuseks. 

Loe täpsemalt kinnisvaramaakleri tasu arvestamisest siit. 

Anton Vedeshin
Anton Vedeshin
Read More
We were looking to rent out a property and were struggling to find suitable candidates for over a month. However, after contacting Danek, he swiftly arranged for a professional photographer to take photos of the property and marketed it effectively, resulting in a number of interested candidates. We were incredibly impressed by your professionalism, attention to detail, and quick turnaround. We would like to thank you for your exceptional work and for going above and beyond to ensure that the property was rented out as quickly as possible. We would definitely recommend you to anyone looking for a reliable and effective real estate agent. In fact, we have already recommended you to a number of our friends and family members who are looking to rent out properties. Once again, thank you for your excellent work and we wish you all the best in your future endeavors.
William Rogers
William Rogers
Read More
When looking for an apartment in Tallinn, I reached out to many agents and owners. Most were slow to reply, or simply didn't reply at all. This was not the case with Danek. He responded almost immediately, on the same day that I inquired. He made the rental process very easy, and was helpful and informative whenever I had a question or concern. I believe Danek provided the highest level of service, and I would not hesitate to work with him again in the future. Excellent experience.
Tiffany Botha
Tiffany Botha
Read More
Danek was very proactive and helpful in our search for a place to stay. As foreigners we found that his help was great as he was able to act as a bridge between ourselves and our Estonian landlord - translating and communicating everyones needs and requirements between all of us. Danek always showed up early and spent the extra time ironing things out. Currently he still helps us with communications even though we have completed the lease signing and our business is concluded. Would definitely recommend him.
Kristofer Mäger
Kristofer Mäger
Read More
I had a fantastic experience working with Danek, an exceptional real estate agent who successfully found a tenant for my apartment. With his expertise and market knowledge, he effectively marketed the property, conducted thorough screenings, and ensured a smooth process. Danek's excellent communication and attention to detail made the entire experience stress-free. I highly recommend his services for anyone looking for a reliable and results-oriented real estate agent.
Previous
Next

Kinnisvara üürimisega seonduvad küsimused ja vastused

Kinnisvara üürimine on protsess, kus üks isik (üürnik) üürib teiselt isikult (üürileandja) korteri või muu kinnisvara pinna kindla perioodi jooksul ja vastu makstakse tasu.

Sobiva üürikorteri leidmine nõuab põhjalikku uurimist ja otsinguid. Saate seda teha kinnisvaraportaalide, maaklerite või sõprade soovituste abil.

Üürikorteri otsimisel on olulised kriteeriumid asukoht, suurus, hind, turvalisus, transpordiühendused ja mugavused. Need aitavad leida korteri, mis vastab teie vajadustele ja eelarvele.

Üürihinna valimisel tuleks arvestada oma eelarvega, samuti piirkonna keskmise üürihinnaga. Oluline on, et üürikorteri hinna ja kvaliteedi suhe oleks paigas.

Jah, üürikorteri omanikul võib olla erinevaid nõudeid üürnikule. Selleks võib olla lemmikloomade lubamine, deposiidi suurus või teatud tingimused korteri kasutamiseks. Taolised erinõuded peab üürilepingus selgelt välja tooma.

Üürilepingu sõlmimine toimub üldjuhul järgmiselt: Üürnik ja üürileandja lepivad kokku üürihinnas, tingimustes ja lepingu kestvuses. Seejärel koostatakse kirjalik leping, mille mõlemad pooled allkirjastavad. Üürilepingu koostamine toimub maakleri abiga.

Üürihinna maksmise viis ja tingimused sõltuvad lepingust, kuid tavaliselt tehakse makseid igakuiselt kindlal kuupäeval. Enamasti toimub üüri tasumine sularahas, ülekandega üürileandja kontole või mõnel muul kokkulepitud viisil.

Vajalikud dokumendid üürilepingu sõlmimiseks läbi maakleri on järgmised:

 • isikut tõendava dokumendi koopia (pass või ID-kaart);
 • pangakonto väljavõte või muu finantsinformatsioon;
 • vajadusel töökoha tõend või palgatõend;

Üürilepingu lõpetamiseks on mitmeid võimalusi: lepingu tähtaja lõppemisel; mõlema osapoole kokkuleppel või ühe poole poolt lepingu tingimuste rikkumise korral. Lepingus tuleb selgelt ära määratleda lõpetamise tingimused. Tähtajatu üürilepingu puhul on võimalus leping lõpetada 3-kuulise etteteatamisega. Tähtajalise üürilepingu lõpetamine toimub aga mõlema poole kokkuleppel.

Üürniku õigus üürikorterit renoveerida peab tulenema lepingust. Tavaliselt on renoveerimiseks vaja üürileandja luba, suuremateks muudatusteks võib lisaks olla vajalik ka vastavate ametiasutuste heakskiit. On oluline, et renoveerimistingimused oleksid selgelt kokku lepitud.

Lisakindlustus tuleb teile läbi Rendin platvormi. Rendin pakub 10 korda kõrgemat vastutuskindlustust tagatisraha asemel. Samuti katab ka 3 kuu ulatuses rendi- ja kommunaalmaksed, kui üürnik neid ei tasu.

Jah, olen kättesaadav ja saan pakkuda abi ning nõustamist kõikvõimalike küsimuste ja murede korral. Minuga koostööd tehes võid arvestada sellega, et iga kell on õige kell helistamiseks. Olen saadaval 16h päevas, igal nädalapäeval.

Parim turuhind tuleneb põhjalikust turuanalüüsist ja hindamistest, mis põhinevad kinnisvaraturu hetkeolukorral Tallinnas. Lisaks jälgin pidevalt ka turu arenemist, kohandades hindu vastavalt. Minu eesmärk on tagada, et vara väärtus oleks õigesti hinnatud ja mõistetav nii üürileandjale kui ka üürnikule.

Jah, saan aidata ka läbirääkimistel, et tagada parimad tingimused. Olen kogenud läbirääkija ja teen koostööd mõlema poole huvide esindamiseks.

Pakume mitmesuguseid teenuseid nii üürnikele kui ka üürileandjatele, sealhulgas:

 • Üürikorterite otsimine ja vahendamine.
 • Turuanalüüs ja hindamisnõustamine, et saavutada parim võimalik hind.
 • Üüritingimuste läbirääkimine ja lepingute koostamine.
 • Dokumentatsiooni haldamine ja vajalike ametlike dokumentide esitamine.
 • Üürnikele konsultatsioonide pakkumine nende õiguste ja kohustuste osas.
 • Abi lühiajaliste või möbleeritud korterite leidmisel.

Üürileandmise protsessis saan aidata järgmiselt:

  • Reklaamin sinu üürikorterit laiale auditooriumile.
  • Korraldan vaatamisi.
  • Pean läbirääkimisi üürniku valimise ja üürihindade osas.
  • Koostan lepingu ja haldan vajalikku dokumentatsiooni.

Jah, saan aidata üürniku ja üürileandja õiguste ja kohustuste lahtimõtestamisel. Olen kursis regulatsioonidega ning saan pakkuda nõustamist. Tasuta konsultatsioon broneeri siit.
Tasuta konsultatsioon broneeri siit.

Jah, saan aidata ka suuremate, lühiajaliste või möbleerimata korterite üürileandmisega. Tihti üürilised otsivadki just möbleerimata või lühiajalist rendikorterit. Ära pelga ning võta julgelt ühendust. Leian ka Sinu korterile õige üürilise.

Alustamiseks võta minuga ühendust telefoni või e-posti teel. Seejärel saame korraldada kohtumise, et arutada konkreetseid vajadusi ja soove.

Kuhu ma kannan su 300 eurot?

Kui sinu saadetud vihje viib müügitehinguni, maksan sulle isiklikult 300 eurot.

Kõlab ahvatlevalt? Kliki nupule ja loe rohkem infot.