Kinnisvaramaakleri tasu arvestamine

Kuidas kujuneb kinnisvaramaakleri tasu?

Kinnisvaramaakleri tasu ehk vahendustasu kujuneb tavaliselt protsendina kinnisvara müügi- või üürihinnast ning see sõltub mitmetest teguritest, sealhulgas asukohast, kinnisvara väärtusest ja kinnisvaraturu tingimustest. Siin on mõned peamised punktid, mis mõjutavad kinnisvaramaakleri tasu:

Vahendustasu protsent: Kinnisvaramaakleri tasu on tavaliselt protsent kinnisvara müügi- või üürihinnast. See protsent võib varieeruda piirkonniti ja sõltub ka maakleri ja kliendi vahelisest kokkuleppest. Tavaline vahemik on 2% kuni 5% müügihinnast, kuid see võib olla ka kõrgem või madalam sõltuvalt konkreetsetest asjaoludest.

Kinnisvara väärtus: Mida kallim on kinnisvara, seda väiksem on tavaliselt protsent. Palju sõltub ka konkreetsetest turundus tegevustest mida maakler kliendile pakub.

Kliendi ja maakleri kokkulepe: Maakler ja klient saavad omavahel kokku leppida tasu suuruses ja tingimustes. On oluline, et kokkulepped oleksid kirjalikud ja selged, et vältida hilisemaid vaidlusi.

Lisateenused: Mõned kinnisvaramaaklerid võivad pakkuda lisateenuseid, näitek, kinnisvara hindamist, kodu parandusi või muud tüüpi nõustamist. Need lisateenused võivad samuti mõjutada tasu suurust.

Kokkuvõttes sõltub kinnisvaramaakleri tasu mitmetest teguritest, ning see võib erineda olenevalt kinnisvara tüübist ja asukohast. On oluline selgitada välja kõik tasuga seotud küsimused ja kokkulepped enne, kui leping maakleriga sõlmitakse, et vältida hilisemaid ebameeldivusi.

Maakleritasu üüritehingu puhul

Maksan sulle peale sinu aja säästmise eest.

Üüri vahendustasu suurus võib samuti varieeruda sõltuvalt piirkonnast, kinnisvaraturu tingimustest ja vahendajast. Üldiselt arvutatakse üüri vahendustasu üürniku poolt üüritava vara ühe kuu üüri suuruses. Kuid mõnel juhul võib see olla ka mitme kuu üüri suuruses.

Üüri vahendustasu suurust ja selle maksmise korda tuleks alati selgitada ja leppida kokku enne üüri tehingu lõpuleviimist. Üürnik ja maakler peaksid enne lepingu allkirjastamist selgitama välja, kui suur on vahendustasu ja kuidas see makstakse (nt kas see tasutakse ühekordse maksega või jaotatakse osade kaupa).

On oluline märkida, et mõnes riigis või piirkonnas võivad olla seadused, mis reguleerivad üüri vahendustasu suurust ja selle maksmise korda, ning mõnikord võivad need olla piiratud või keelatud. Seetõttu on oluline uurida kohalikke seadusi ja määrusi, mis puudutavad üüri vahendustasu.

Eestis maksab vahendustasu üürilevõtja, mis teeb selle üürileandjale täiesti TASUTA teenuseks

Maakleritasu ostutehingu puhul

Nii nagu müüja tasub oma maaklerile (kui ta maaklerteenust kasutab) müügitöö eest vahendustasu, tasub ka ostja ostuteenuse eest tasu. Üks osapool vastutab kõigi müügiprotsessiga seotud asjaajamiste eest, teine pool ostmisega seotud nüansside ja tegevuste eest.

Kuna mulle maksate Teie, ei jaga ma teise poole maakleriga tema vahendustasu. Nii saame kindlad olla, et oleme alati samal pulgal teiste ilma maakleriteta ostjatega. Nii saate ka kindel olla, et lähtun kogu protsessi vältel Teie huvidest.

Iga projekt on erineva tasemega ja julgen reklaamida ennast kui väga personaalse maaklerina. Samamoodi on ka tasu vastavalt teenuse sisule ja ajalisele mahule. Siiani on jäänud kliendile alla kaubeldud summa alati minu tasust suuremaks. Kavatsen seda ka jätkata.

Ostuteenuse fikseeritud tasu tehingu kohta: 2000 EUR (+ KM).

Lisaks fikseeritud tasule on tulemusliku töö puhul ka boonustasu, milleks on 25% (+ KM) esialgsest müügihinnast alla kaubeldud summast. Selline tasusüsteem annab Teile kliendile selle kindluse, et lähen alati tehingus Teie jaoks maksimaalselt head hinda välja kauplema.

Maakleritasu müügitehingu puhul

Kinnisvaramaakleri tasu müügi puhul sisaldab erinevaid tegevusi ja teenuseid, mis aitavad müüjatel või ostjatel kinnisvara tehingut sujuvalt läbi viia. Need tegevused ja teenused võivad varieeruda sõltuvalt konkreetsest kinnisvaramaaklerist ja kokkuleppest kliendiga, kuid järgnevad on tavalised tegevused, mis võivad sisalduda maakleritasus müügitehingu puhul:

 • Kinnisvara hinnastamine: Maakler hinnastab kinnisvara, et määrata õige müügihind. See hõlmab turu-uuringuid, kinnisvara seisukorra hindamist ja hindamisaruande koostamist. Hindamisakti koostab hindaja, heal maakleril on koostööpartneritena mitmeid hindajaid.
 • Kinnisvara turundamine: Maakler vastutab kinnisvara turundamise eest. Sinna kuulub:
 • kinnisvarale spetsialiseerunud fotograafi poolt tehtud atraktiivsed pildid ja droonipildid koos videotuuriga objekti tutvustusega.
 • Objekti turundamine kõikides sotsiaalmeedia kanalites, kasutades selleks erinevaid võimalikke kaasaegseid ja uuenduslikke lahendusi, mida konkurendid veel ei valda. Tuletan meelde, et oman pikaajalist kogemust just selles valdkonnas, ja Teie reklaamide ja kampaaniate loomise ja suunamisega tegelevad inimesed kelle jaoks on see päevatöö.
 • Põhjaliku ja läbimõeldud teksti koostamine kuulutustele
 • Kuulutuse avaldamine kõigis suuremates kinnisvaraportaalides, minu isiklikel sotsiaalmeedia kanalites, emaili listis kus on motiveeritud ostjad ja kodulehel.
 • Portaalides kuulutamine kindla ja läbimõeldud müügistrateegia kohaselt, et objekti kuulutus oleks pidevalt uudne ja otsingutes hästi leitav.
 • KÕIKIDE huviliste päringutega tegelemine NENDELE sobival ajal, olgu selleks reede õhtu või nädalavahetuse hommik. Abistan kõigis küsimustes tehingu läbiviimisel alates näitamisest kuni notariaalse lepingu sõlmimise ja korteri üleandmiseni.
 • Virtuaalsed kliendipäeva, nii saame kindlad olla, et objekti näevad ka inimesed, kes pole huvitatud kohale tulemisest. Samuti jääb video hiljem ringlusse.
 • Koostöö tegemine kõigi teiste maakleritega, kasutades personaalseid kontakte investoritega ja koostöö foorumeid.
 • Finantsnõustamine: võin anda kliendile finantsnõu, sealhulgas seoses hüpoteegi, laenude ja muude rahaliste aspektidega.
 • Annan tagasisidet oma tegevuste kohta (huviliste arv, näitamiste arv, klientide tagasiside jms). Teen seda regulaarselt ja lihtsalt, et saaksite aru mis turundustegevus on meile kõige sobivam.
 • Kinnisvaraga seotud küsimuste lahendamine: Maakler tegeleb kõigi kinnisvaraga seotud küsimuste ja probleemidega ning pakub nõu lahenduste kohta.

Need on üldised tegevused ja teenused, mis võivad sisalduda maakleritasus müügitehingu puhul. Tasu suurus sõltub sageli kinnisvara väärtusest ja kokkuleppest maakleri ja kliendi vahel. On oluline arutada maakleritasu ja sellega seotud teenuseid enne lepingu sõlmimist, et selgitada välja konkreetse maakleri teenuse hulk ja tasu suurus.

Jäta oma andmed ning lepime kokku tasuta konsultatsiooni aja!

Kuhu ma kannan su 300 eurot?

Kui sinu saadetud vihje viib müügitehinguni, maksan sulle isiklikult 300 eurot.

Kõlab ahvatlevalt? Kliki nupule ja loe rohkem infot.