Kas müüja peab kinnisvara enne müüki kindlustama?

Kinnisvara kindlustamine enne müüki ei ole tavaliselt kohustuslik, kuid see võib olla soovituslik ja kasulik nii müüjale kui ka ostjale. Kinnisvarakindlustus kaitseb vara ootamatute kahjude eest ning võib anda ostjale kindluse, et vara on kindlustatud. 

Siin on mõned olulised kaalutlused kinnisvara kindlustamise osas enne müüki: 

Olemasolev kindlustuspoliis. Müüja peaks uurima oma olemasolevat kinnisvara kindlustuspoliisi, et näha, kas see hõlmab veel müümata vara. Kui see on nii, võib see katta vara seni, kuni müük on lõpule viidud. 

Ostja ootused. Ostjad võivad soovida kindlustatud vara ostmist, eriti kui nad kavatsevad laenu võtta ostmiseks. Kindlustatud vara annab neile turvatunde, et ootamatute kahjude korral on olemas kaitse. 

Müüjale kaitse. Kinnisvarakindlustus võib kaitsta müüjat ootamatute kahjude eest, mis võivad juhtuda enne müügi lõpuleviimist. Näiteks võib juhtuda veekahju, tulekahju või muud õnnetused, mis võivad mõjutada vara seisukorda. 

Olemasoleva poliisi muutmine. Müüja võib kaaluda olemasoleva kindlustuspoliisi muutmist, et katta vara müügiperioodil. Mõned kindlustusandjad võimaldavad ajutist kaitset, mis hõlmab müügiperioodi. 

Kohustus teavitada ostjat. Kui müüja ei ole vara kindlustanud ja ostja soovib kindlustust, võib müüja olla kohustatud sellest ostjale teatama ning võimaldama ostjal osta kindlustuspoliis oma nimel. 

Kokkuvõttes ei ole kinnisvara enne müüki kindlustamine seadusega kohustuslik, kuid see võib olla mõistlik ettevaatusabinõu nii müüja kui ka ostja jaoks. Kindlustuspoliis võib pakkuda kaitset ootamatute õnnetuste eest ning aidata tagada, et vara väärtus ei vähene enne müügi lõpuleviimist. Enne kindlustuse ostmist või muutmist on soovitatav konsulteerida kindlustusmaakleri või -nõustajaga, et saada teavet ja soovitusi, mis sobivad teie konkreetse olukorraga.

Jäta oma andmed ning lepime kokku tasuta konsultatsiooni aja!

Kuhu ma kannan su 300 eurot?

Kui sinu saadetud vihje viib müügitehinguni, maksan sulle isiklikult 300 eurot.

Kõlab ahvatlevalt? Kliki nupule ja loe rohkem infot.