Mida teada enne kodu  müümist ja mis on müügianalüüs?

Enne oma kodu müüki panekut on oluline olla hästi ettevalmistatud, et tagada protsessi sujuvus ja edukus. Kuna tahan olla oma töös äärmiselt põhjalik ja pigistada igast objektist välja maksimaalse hinna minimaalse ajaga, koostan alati enne objekti müüki paiskamist müügianalüüsi. Müügianalüüsist leiad kõik vajalikud teadmised enda kodu edukaks müügiks.

Siin on mõned olulised aspektid, mida peaksid teadma või kaaluma.

Kinnisvara hindamine

Tee kindlaks oma kinnisvara õiglane turuväärtus, kasutades selleks kinnisvaraturu analüüsi või professionaalset hindamist. Õige hinna seadmine võib mõjutada müügiprotsessi kiirust ja edukust. Eriti oluline on see langeval turul, kus õige hinnastamine võib säästa tuhandeid eurosi. Minu käeulatuses on kümned Uus Maa hindajad ja sajad maaklerid. Nendega koostöös arutame läbi kõik objektid kontoris toimuvates müügikomisjonides. Sellise hinnastamise mudeliga on eksimise võimalus paar protsenti.

Kodu ettevalmistamine

Valmista kodu korralikult ette enne müügile panekut. See võib hõlmata remonttöid, koristamist ja välimuse parandamist, et kodu oleks ostjatele atraktiivne. Maaklerina näen palju erinevaid objekte ja oskan anda soovitusi, kuidas lihtsate ja odavate nippidega enda kodu atraktiivsemaks teha ja nii müüki kiirendada.

Näiteks võib tuua Suur Ameerika 20 korteri, kus pärast omaniku poolt tehtud kosmeetilist remonti müüsime korteri maha kolme nädalaga. Õnnelikud olid nii ostjad, müüja kui mina.

Dokumentide korrastamine

Kontrolli, et kõik kinnisvaraga seotud dokumentatsioon (nt omandiõiguse tõendavad dokumendid, ehitusluba, kasutusluba jne) oleks korras ja valmis ostjatele esitamiseks. Võib ka juhtuda, et dokumentatsioon on puudulik. Siinkohal on mul pakkuda mitmeid koostööpartnereid, kes just selliste probleemidega tegelevad. Oluline ei ole probleem, vaid selle kiire ja asjatundlik lahendamine.

Müügistrateegia planeerimine

Koosta müügistrateegia, sealhulgas turundusplaan, ajakava, kinnisvara reklaamimise viisid ja kanalid. Strateegia on väga personaalne ning selle koostan igale objektile erineva. Palju oleneb seisukorrast, asukohast ja omaniku soovidest. Kas kasutada droonifotosi või videot? Kas levitada tasulisi suunatud reklaame ainult Facebookis või ka Instagramis? Kas korraldada aktiivseid kliendipäevi koos objektikataloogiga või ilma? Või teha kõiki asju korraga?

Õiguslikud kaalutlused

Hea oleks teada müügiprotsessiga seotud õiguslikke aspekte, sealhulgas kinnisvaraseadusi ja müügilepingu tingimusi. Võid kaaluda ka õigusnõustaja kaasamist, et tagada kõigi õiguslike aspektide korrektne ja nõuetekohane käsitlemine. Uus Maa kinnisvaramaaklerina toetavad mind Eesti suurima kinnisvarabüroo juristid ja õigustiim. See kindlustab seaduspärase ja kiire asjaajamise ka probleemide puhul.

Võrdlevad pakkumised

Hea on alati teada, mis on turul ja millise hinnaga. Konkurentidest ülevaate omamisega annad endale suure eelise. Just seda infot kasutan ka hinnastamisel.

Varasemad tehingud

Oluline on silmad pidada tehtud tehinguid piirkonnas. Nii näeme, mis hinnaga on reaalselt objektid tehingusse läinud. Sellele infole on ligipääs üldjuhul piiratud, kuid õnneks saan sind seal juures aidata.

Valmisolek näidata kodu

Ole valmis näitama oma kodu huvitatud ostjatele. See hõlmab paindlikku ajakava seadmist ja kodu hoolsat ettevalmistamist iga näitamise jaoks.

Finantskaalutlused

Arvesta müügiprotsessiga seotud kuludega, sealhulgas kinnisvaramaakleri vahendustasudega, reklaamikuludega, kodu parandamisega seotud kuludega ja müügilepinguga seotud tasudega. Parim viis saada hea ülevaade just sinu korteri müügiga seonduvatest kuludest, on mulle helistada ja küsida.

Võimalike ostjate finantskontroll

Tea, et mõned ostjad võivad taotleda kodulaenu või muud finantseerimist, seega võib olla kasulik kaaluda nende finantsseisundi ennetavat kontrollimist enne pakkumiste vastuvõtmist. Kuna turul on palju ostjaid, kes pole panka taotlust esitanud või tegid seda liiga kaua aega tagasi, tasub alati uurida ennetavalt olukorra kohta. Tänu meilt saadud lepingutasu soodustustele ja eelisjärjekorrale, saavad minu kliendid pangast vastuse alati esimesena.

Müügilepingu tingimused

Läbirääkimiste alustamisel ja pakkumiste vastuvõtmisel veendu, et müügilepingus oleksid selged ja vastuvõetavad tingimused, mis kaitseksid nii sinu kui ka ostjate huve. Õnneks juhib Eestis protsessi notar ja tema töö teeb lihtsamaks kogenud maakler.

Neid punkte silmas pidades peaksid saama hea ülevaate enda kodu müügist. Kui soovid saada seda kõike lihtsustatud kujul ja otse asjatundjalt, anna endast märku ja koostan selle sulle täiesti tasuta. Võta ühendust!

Jäta oma andmed ning lepime kokku tasuta konsultatsiooni aja!

Kuhu ma kannan su 300 eurot?

Kui sinu saadetud vihje viib müügitehinguni, maksan sulle isiklikult 300 eurot sularahas kätte.